Hudba v GTA

Fórum věnované všem ostatním GTA.

Jaké GTA má dle vás nejlepší soundtrack?

GTA I; GTA London 69' a 61'; GTA II
0
Žádná hlasování
GTA III
0
Žádná hlasování
GTA Vice City
4
67%
GTA Advance
0
Žádná hlasování
GTA San Andreas
1
17%
GTA Liberty City Stories
0
Žádná hlasování
GTA Vice City Stories
0
Žádná hlasování
GTA IV
0
Žádná hlasování
GTA Episodes from Liberty City
0
Žádná hlasování
GTA V
1
17%
 
Celkem hlasů: 6

Lososcz
Level 1
Level 1
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20. říj 2013 10:24:48
Kontaktovat uživatele:

Hudba v GTA

Příspěvek od Lososcz » ned 20. říj 2013 11:13:52

Nedílnou součástí GTAček je jejich soundtrack. Jaká jsou vaše oblíbená rádia, skladby či jaký díl GTA má nejlepší hudbu celkově? Diskutovat můžete zde. :)
Naposledy upravil(a) Vojta dne pát 23. bře 2018 23:06:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Vojta
Level 15
Level 15
Příspěvky: 168
Registrován: úte 17. zář 2013 15:14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v GTA

Příspěvek od Vojta » pát 23. bře 2018 23:09:00

Nejlepší OST má Vice City. V každém GTA je ale velmi dobrá hudba, nicméně VC má nejlepších skladeb asi nejvíc.

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v GTA

Příspěvek od Mannoroth » sob 24. bře 2018 5:54:20

Přesně tak - Vice City je suverénně na prvním místě, protože má jednak nejlepší skladby v rádiích a hlavně taky asi nejznámější. Je tam třeba jeden ze zakladatelů hip hopu Grandmaster Flash a jeho slavná The Message (ze které pak třeba čerpá Ice Cube s Check Yo Self), slavné duo Hall & Oates (Out of Touch), Laura Branigan (Self Control), legendární Michael Jackson (Billie Jean), The Pointer Sisters (Automatic), Iron Maiden (2 Minutes to Midnight), Ozzy Osbourne (Bark at the Moon), Twisted Sister (I Wanna Rock), legendární Toto (a nádherná Africa) a samozřejmě nesmí chybět Nena a jejích 99 Luftballons. :D
Hodně těch písniček z Vice City se třeba stále dnes hraje v rádiích.

Ale San Andreas je určitě hned na druhém místě. Sice má už vyloženě ty americké interprety, co se tady moc nehrají, ale i tak má nádhernou hudbu.

A pokud bych to měl brát od konce, tak nejhorší soundtrack má GTA 5 - samý moderní sra*ky a já sám z celého soundtracku znám jen asi 3 songy (Queen - Radio GaGa, Rihanna - Only Girl a Dr. Dre ft. Snoop Dogg - Still Dr. Dre). A pak bych ještě řekl GTA 4, i když některé jsou taky pěkně (třeba Hello - New York Groove). :)

Uživatelský avatar
Vojta
Level 15
Level 15
Příspěvky: 168
Registrován: úte 17. zář 2013 15:14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v GTA

Příspěvek od Vojta » úte 27. bře 2018 18:04:00

Musím ještě vyzdvihnout OST takového GTA III. Sice tam byla řada písní složených přímo pro hru, což mi vůbec nevadilo, ba naopak, bylo dosti originální slyšet něco, co v žádném skutečném rádiu nehraje a přesto zní reálně.

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v GTA

Příspěvek od Mannoroth » úte 27. bře 2018 18:18:25

Když už jsme u toho, tak pár songů pro rádio Massive B v GTA 4 taky bylo upraveno (a možná nahráno) exkluzivně pro hru. To by byla asi dost velká náhoda, pokud by se v nich říkalo Russian Mafia, Liberty City, Massive B atd. :D A to samozřejmě v originále, nemyslím to, jak do toho pořád mele ten šílenej moderátor. :D

V GTA 3 mě nejvíc zaujal MSX FM (hlavně TJ Rising - Agent 007) a Double Clef FM. Taková klasika pro dnes už klasickou hru, nádhera - Rigoletto, La Traviata. Ale LCS má ještě lepší soundtrack - Nabucco a Trubadůr, špica. :)

Uživatelský avatar
Vojta
Level 15
Level 15
Příspěvky: 168
Registrován: úte 17. zář 2013 15:14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v GTA

Příspěvek od Vojta » úte 27. bře 2018 18:46:08

Zajímavý postřeh s tím Massive B, taky se mi nezdálo, že by reálný interpret zpíval o Liberty City. :lol: Ale možné by to nakonec bylo, přecijen LC je pojem. Moderátor a jeho "rrrrrrrr", ten byl taky fajn. :D
MSX se přiznám jsem moc neposlouchal, spíš se mi líbil trošku podobný Rise FM a tam toto, geniální skladba. A Double Clef byl super, nejraději jsem ho poslouchal v Mafia Sentinelu v Portlandu za deště, ta atmosféra neměla chybu.

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v GTA

Příspěvek od Mannoroth » úte 27. bře 2018 19:14:43

Jeden song dokonce ani nenechal pořádně hrát - furt se nechtěl rozjet, tak ho neustále povzbuzoval. :D Jinak já mám stažený originální skladby z toho rádia, takže naprosto bez slova a to je pak krásně slyšet, co tam vážně je. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=pbHR65o434A

Tohle už je dnes legendární Mix B. TJ Rising - Agent 007. :)

Uživatelský avatar
Vojta
Level 15
Level 15
Příspěvky: 168
Registrován: úte 17. zář 2013 15:14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v GTA

Příspěvek od Vojta » úte 27. bře 2018 21:10:39

Teď jsem si taky pouštěl čistou verzi, zajímavé srovnání. I v textu slova jako Liberty City, Dukes atd. nejsou. Ta verze z GTA se mi líbí nakonec stejně více. ;o)) Jojo, samozřejmě známá to skladba ta z MSX, do GTA III taky skvěle pasuje. Nebo byla fajn hudba z K-JAH, jako Dance of the Vampires například. Nebo Head Radio, Game FM, Flashback FM, na kterém byla hudba ze Scarface. Když to porovnám se soundtrackem z GTA V, tak ten je asi fakt nejhorší. :I I těch pár písní z GTA I bylo lepších, než ty ve V.

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v GTA

Příspěvek od GROO » úte 27. bře 2018 21:59:19

Já teda v GTAV poslouchám maximálně Blue Ark, baví mne ten šišlavej moderátor. :lol:
Ovšem muzika celkově v GTAV nic moc, snad jen tu písničku z filmu Konvoj mám rád.

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba v GTA

Příspěvek od Mannoroth » stř 28. bře 2018 7:15:30

Vojta píše: úte 27. bře 2018 21:10:39 Teď jsem si taky pouštěl čistou verzi, zajímavé srovnání. I v textu slova jako Liberty City, Dukes atd. nejsou. Ta verze z GTA se mi líbí nakonec stejně více. ;o)) Jojo, samozřejmě známá to skladba ta z MSX, do GTA III taky skvěle pasuje. Nebo byla fajn hudba z K-JAH, jako Dance of the Vampires například. Nebo Head Radio, Game FM, Flashback FM, na kterém byla hudba ze Scarface. Když to porovnám se soundtrackem z GTA V, tak ten je asi fakt nejhorší. :I I těch pár písní z GTA I bylo lepších, než ty ve V.
I GTA 2 má super hity: Rev. Rooney & The Rocksta Choir - God Bless All The Universe nebo Davidson - All I Wanna Do. :D Ale naprosto souhlasím - soundtrack v GTA 5 je nejhorší. Ono je to taky tím, že to obsahuje skoro samý moderní kraviny, co nikdo pořádně nezná. To nejsou songy, co prostě znají všichni či dost lidí. I Těžkej Pokondr (Roman Ondráček a Miloš Pokorný, co předělávají známé zahraniční songy do českých verzí) se vyjádřil, že už je to těžké prostě něco předělat, protože jsou tu songy, co nikdo pořádně nezná a není na nich nic speciálního. To není třeba jako Macarena, kterou znají všichni. A taky proto, že nám ta hudba pomalu nic neříká, protože to neposloucháme - taky se vsadím, že kdybych na ulici na lidi vybafl s tím, jestli znají třeba Toma Pettyho či Grandmastera Flashe, tak lidi nebudou moc vědět.

Odpovědět