Nekonečná aktualizace

Máte jakýkoli problém s GTA V? Ptejte se zde.
Odpovědět
vantju
Level 1
Level 1
Příspěvky: 1
Registrován: stř 13. kvě 2020 20:06:57
Kontaktovat uživatele:

Nekonečná aktualizace

Příspěvek od vantju » stř 13. kvě 2020 20:18:51

Ahoj všem! Před pěti lety jsem si koupil GTA V, ale na tehdejším ntb (spíše low-end) mi šlo vcelku špatně. Teď jsem si koupil nové zařízení (s jedním SSD diskem) a s GTA V mám obrovské problémy. Hra se sice nainstalovala ihned, ale instalace aktualizací mi trvá už několik dnů a pořád nejsem u konce. Social Club mi občas zamzral, ukazovala se mi chyba 217 a 201...

Našel jsem si na supportu Rockstar Games řešení chyby 217, tedy -verify a -noChunksDownload, ale pokud tento proces běžel přes noc, SC se zacykloval a po nějaké době zamrznul - teď se mi totiž děje, že při té verifikaci se vždy objeví nějaký obrovský balík dat (napřed snad 11, pak 7, 5 a teď "jen" 2 GB), ten se dlouho stahuje (cca 2-4 MB/s) a po jeho stažení sice verifikace běží dál. No a teď (už) jsem ve stavu, kdy verifikace doběhne, ale na konci to vždy začne stahovat nějaký 2 GB soubor a spadne to asi do 2/3, pak SC zase verifikuje data a na konci zase znova stahování stejně velkého souboru, jen za dnešek už potřetí... a předtím mi to po nějaké době z neznámého důvodu prostě zamrzlo a musel jsem SC vypnout a celý proces začít odznovat.

No a když jsem žádnou verifikaci neprováděl, tak mi to nabídlo stáhnout nějaký automatický updater, ale vždy po dojetí se mi ukázala chyba 201, ačkoliv dle supportu mělo jít o nedostupnost serverů a ty stále běží... tak dám retry, ale z pro mě nepochopitelného důvodu se těch 73 MB začne stahovat zase znova a to se stále opakuje... můžu tak sice hrát klasickou hru v offline módu, ale já se moc těšil na online a ten mi nejde.

S počítači moc neumím, zvládl jsem si ověřit nastavení firewallu a tam mám GTA 5 povolené, jinak ale opravdu nevím moc co dělat... a co jsem četl tady, tak problémy s SC/aktualizací nejsou výjimkou, ale mít tyto problémy tři dny v kuse, není to příliš?

Pokud máte nějaké rady/doporučení, tak předem moc děkuji.
-------
Hlásím update, našel jsem Rockstar Games Launcher a nainstaloval nezávisle na SC, nicméně připojení k síti je naprosto mizerné - update, tentokrát 6 GB, spadl po stažení 10 MB a pak už jsem to nerozchodil, po nějaké době Launcher zavřel a teď jsem dosáhl akorát toho, že po spuštění Launcheru dole vidím "STARTING GRAND THEFT AUTO V" a nic se neděje, podle Správce úloh se (oproti SC) žádný datový pohyb neděje a v Launcheru už ani nevidím potřebu hru aktualizovat/dostahovat chybějící součástí.

(Mmch. je zajímavé, že ačkoliv pokaždé dám "auto-login", vyhodí se mi při spuštění chyba, že mi vypršela platnost přihlášení a musím se přihlásit znova. Dodám, že mám internet O2 FIber Power, podle posledního testu ping 7 ms, download 12 Mbps a upload 5 Mbps. Nejhorší na tom všem je, že teď se mi nedaří hrát ani offline. :( Je na to nějaké rychlejší řešení, nebo mi zbývá jen donekonečna čekat, že se něco náhodou začne dít a hra se sama dostahuje a spustí? Je zajímavé, že ještě loni v létě jsem na starším ntb hrál GTA 5 Online naprosto bez problémů, jen se hra vcelku dost sekala.)

Předem díky za veškeré rady či reakce. :)
Naposledy upravil(a) Vojta dne ned 17. kvě 2020 19:04:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Doublepost - příspěvky sloučeny.

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekonečná aktualizace

Příspěvek od GROO » čtv 14. kvě 2020 6:37:12

No, předně bych zkusil kompletně odinstalovat R* launcher a stáhnout nový z oficiálních stránek R*. Taky by mohlo pomoci odinstalovat a nainstalovat SC. Instalací launcheru se ti určitě rychlost stahování nezmění, teda pokud jsi nestáhl nějaký z bůhví odkud. Pro jistotu zkus aktualizovat DirectX, ovladače atd. ať máš jistotu, že tím to není.

Odpovědět