Problém s češtinou verze 7.8

Máte jakýkoli problém s GTA V? Ptejte se zde.
Jcdoestexas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 2
Registrován: úte 05. úno 2019 15:24:19
Kontaktovat uživatele:

Problém s češtinou verze 7.8

Příspěvek od Jcdoestexas » úte 05. úno 2019 15:32:17

Zdar lidi,
stáhl jsem si češtinu do GTA V z ofiko překladů, verzi 7.8. pro social club. Po posledním updatu mi při načítaní příběhové kapaně hra spadne a vyhodí, že došlo k chybě. Ví někdo co s tím ? Dá se s tím něco udělat, nebo musím čekat jestli náhodou časem nevyjde opravný update češtiny ? Díky za odpověď :))

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s češtinou verze 7.8

Příspěvek od GROO » úte 05. úno 2019 16:52:31

Jcdoestexas píše: úte 05. úno 2019 15:32:17 Zdar lidi,
...nebo musím čekat jestli náhodou časem nevyjde opravný update češtiny ?
Zdar lide,
je to přesně jak píšeš, čeština je dělaná vždy na konkrétní verzi hry, takže jakmile se objeví update, který něco do hry přidá, musejí autoři překladu vydat novou verzi, která zahrnuje i věci z updatu. Takže bohužel, musíš počkat...

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s češtinou verze 7.8

Příspěvek od Mannoroth » úte 05. úno 2019 18:18:33

A navíc další problém je ten, že autoři tam mají vždy tu nejnovější verzi překladu a pokud někdo nemá nebo nechce hrát s nejnovějším patchem, tak holt musí hledat "jinde", aby našel tu správnou verzi češtiny pro svou hru. Já mám třeba verzi hry 1.0.1180.2 (patch 1.41) a verzi češtiny 6.1, což teda není moc daleko od verze 7.8, ale i tak bych tu češtinu nebral úplně jako bezchybnou a naprosto dokonalou. Dokonalá není a ti autoři mě před pár měsíci pěkně vytočili, když mi lhali, že je všechno přeloženo, ale není to pravda. Příklady - e-maily od Ammu-Nation, texty proměn ve zvíře (Peyote rostliny), některé tipy při načítání hry, některé texty tuningu vozidel a položky ve statistikách. Vím určitě, že ani v nejnovějších verzí češtiny to není opraveno, protože oni to akorát převedou na novou verzi a dál to neřeší.

Takže můžete někdy v budoucnu očekávat mou vlastní češtinu, ve které bude opravdu všechno přeložené, co se SinglePlayeru týče. Nejdřív ale musím dokončit češtinu 3.0 do GTA 4 a pak se vrátím zpátky až ke GTA 2, kde spolu s Tomasakem chci udělat první češtinu s diakritikou. ;)
Naposledy upravil(a) Mannoroth dne úte 05. úno 2019 19:23:22, celkem upraveno 1 x.

Jcdoestexas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 2
Registrován: úte 05. úno 2019 15:24:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s češtinou verze 7.8

Příspěvek od Jcdoestexas » úte 05. úno 2019 18:48:18

Díky moc za rychlé odpovědi. Každopádně máš pravdu. Čeština od autorů není určitě na 100 procent. Už jednou jsem GTA V dohrál kompletně v AJ ale z pohodlnosti jsem si řekl, že si to dám v češtině. Jenže teď mi ten poslední update udělal čáru přes rozpočet. Visím v půlce hry a nechci to dohrávat zase v AJ :D Je super, že se najde někdo kdo maká na kompletní češtině. Držím palce s tvou prací a máš můj obdiv. Doufám, že se češtiny v budoucnu dočkáme :))

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s češtinou verze 7.8

Příspěvek od Mannoroth » úte 05. úno 2019 19:22:49

Takhle, ono to zase není tak horké s tou češtinou - není to tak, že by byl závěr hry v angličtině a vůbec nepřeložen. Ti autoři odvedli skvělou práci, protože posloupnost textů souhlasí téměř u všeho a je to zhruba přeloženo tak, co se říká, ale prostě ta čeština není na 100 % hotová, spíš tak na 97 %. A když jsem se ptal já, tak mi tvrdili, že je všechno hotovo a že neví, jak je možné, že je něco anglicky a něco ne. A pak jsem jim dokázal, že to prostě nedotáhli úplně do konce a obvinili mě, jak se vůbec opovažuju jim nadávat, přitom jsem jim jenom říkal pravdu (poslal jsem jim i pár obrázků jako důkaz).

Samozřejmě by stačilo jenom dopřekládat to, na co se oni vykašlali, ale když jsem tu hru hrál s češtinou, všiml jsem si "pár" nepřesností a chybiček, tak bych to rád doladil. Není to teda tak jednoduché jako u předchozích GTA, ale systém jsem už pochopil, cvičně si podle sebe přeložil celý Prolog a všechno krásně funguje. A neboj, češtiny se určitě někdy dočkáš - já nejsem ten, kdo porušuje sliby. Jenom zatím fakt netuším, kdy to bude. Prostě někdy v blízké budoucnosti. :)

(A pokud se nic zásadního nezmění, tak moje čeština bude pro patch 1.41 - nevidím důvod, proč bych měl dělat češtinu na úplně nejaktuálnější verzi, když těmi updaty pořád jenom přidávají kraviny do Onlinu a SinglePlayer zůstává netknutý.)

Mattias87
Level 1
Level 1
Příspěvky: 1
Registrován: pát 17. led 2020 17:23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s češtinou verze 7.8

Příspěvek od Mattias87 » pát 17. led 2020 17:26:00

Mannoroth píše: úte 05. úno 2019 18:18:33 A navíc další problém je ten, že autoři tam mají vždy tu nejnovější verzi překladu a pokud někdo nemá nebo nechce hrát s nejnovějším patchem, tak holt musí hledat "jinde", aby našel tu správnou verzi češtiny pro svou hru. Já mám třeba verzi hry 1.0.1180.2 (patch 1.41) a verzi češtiny 6.1, což teda není moc daleko od verze 7.8, ale i tak bych tu češtinu nebral úplně jako bezchybnou a naprosto dokonalou. Dokonalá není a ti autoři mě před pár měsíci pěkně vytočili, když mi lhali, že je všechno přeloženo, ale není to pravda. Příklady - e-maily od Ammu-Nation, texty proměn ve zvíře (Peyote rostliny), některé tipy při načítání hry, některé texty tuningu vozidel a položky ve statistikách. Vím určitě, že ani v nejnovějších verzí češtiny to není opraveno, protože oni to akorát převedou na novou verzi a dál to neřeší.

Takže můžete někdy v budoucnu očekávat mou vlastní češtinu, ve které bude opravdu všechno přeložené, co se SinglePlayeru týče. Nejdřív ale musím dokončit češtinu 3.0 do GTA 4 a pak se vrátím zpátky až ke GTA 2, kde spolu s Tomasakem chci udělat první češtinu s diakritikou. ;)
Ahoj, nevíš, kde se dá ta čeština na verzi 1.0.1180.2 stáhnout? Nemůžu ji nikde sehnat. Díky moc

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s češtinou verze 7.8

Příspěvek od Mannoroth » pát 17. led 2020 17:31:58

Vím, ale tady o tom nesmím mluvit...

zorka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 1
Registrován: pát 17. led 2020 23:52:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s češtinou verze 7.8

Příspěvek od zorka » pát 17. led 2020 23:56:56

Ahoj, mohl bys mi to prosím poslat na email? DĚKUJI
email: [SMAZÁN E-MAIL!]
Naposledy upravil(a) Vojta dne sob 18. led 2020 17:14:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Smazán e-mail

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s češtinou verze 7.8

Příspěvek od GROO » sob 18. led 2020 11:47:39

To sem vážně dáš svůj e-mail jen tak k dispozici všem těm stovkám návštěvníků ať seriózním, nebo úchylákům a všem těm spambootům co pořád skenují co tady kdo napíše? Hm, odvážná to žena... ;)
Příště tyhle věci řeš formou soukromé zprávy, je to bezpečnější vzhledem k tvému soukromí.

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s češtinou verze 7.8

Příspěvek od Mannoroth » ned 19. led 2020 12:58:12

Omlouvám se za menší neaktivitu - řešil jsem "pár problémů" s přechodem na Windows 10.

A navíc vidím, že se ten uživatel zaregistroval jenom proto, aby tady mohl napsat komentář ohledně odkazu na tu češtinu. :D Ach jo, přitom bohatě stačilo napsat mi soukromou zprávu a já bych se tu verzi pokusil někde najít...

Odpovědět