Nedá sa meniť rozlíšenie a problém s obrazovkou

Máte jakýkoli problém s GTA V? Ptejte se zde.
Odpovědět
Jakub Hlubek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 4
Registrován: ned 03. úno 2019 22:40:39
Kontaktovat uživatele:

Nedá sa meniť rozlíšenie a problém s obrazovkou

Příspěvek od Jakub Hlubek » ned 03. úno 2019 22:44:07

Zdravím,

mám originál GTA V. V nastavení som si nastavil grafiku na plnú obrazovku, no hra mi vyskakuje stále v okne a vždy mám nastavené rozlíšenie 800x600, pričom sa akýmkoľvek spôsobom nedá meniť. Aktualizoval som aj grafický ovládač, napriek tomu problém pretrváva. Hľadal som aj na YouTube, skúšal som aj alt+enter, ale nič nefunguje. Za vašu pomoc budem vďačný!

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedá sa meniť rozlíšenie a problém s obrazovkou

Příspěvek od GROO » pon 04. úno 2019 15:55:10

Zdravím, neběží ti v pozadí nějaký prográmek? TeamViewer, nebo nějaký nahrávací program? Ty bývají často příčinou.
Neměnil jsi grafickou kartu? Občas se totiž hádají pozůstatky starých ovladačů s novými, zkusil bych natvrdo odinstalovat ovladače grafiky a pak nainstalovat nové, ne jen přeinstalovat, nebo aktualizovat. Taky pomáhá snížení grafické náročnosti hry(rozlišení, kvalita textur atd.). Taky se umí hádat rozlišení hry s rozlišením monitoru, máš ve hře nastavené stejné rozlišení, jaké používá tvůj monitor?
Ještě mne napadlo, najdi si v PC složku C:\Users\"tvé jméno"\Documents\Rockstar Games\GTA V\settings.xml a ten soubor settings.xml přejmenuj na settings.xml-starý. Potom spusť znovu hru a ten soubor by si hra měla vytvořit nový a mělo by to nastavení fungovat.
Pomohlo něco z toho?

Jakub Hlubek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 4
Registrován: ned 03. úno 2019 22:40:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedá sa meniť rozlíšenie a problém s obrazovkou

Příspěvek od Jakub Hlubek » pon 04. úno 2019 18:00:07

Ahoj,

ďakujem za tvoj komentár. Prepísať ten súbor v dokumentoch som skúsil, no nešlo to.
Vyskúšam odinštalovať tie grafické ovládače
------
EDIT : nepomohla ani reinštalácia grafického ovládača, stále sa nedá meniť rozlíšenie, veľkosť 800x600 sa nedá akýmkoľvek spôsobom zmeniť..

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedá sa meniť rozlíšenie a problém s obrazovkou

Příspěvek od GROO » úte 05. úno 2019 17:22:02

Napadlo mne, nemáš DirectX12? Někde jsem četl, že si GTAV s DX12 moc nerozumí, zkus v nastavení hry přepnout na DX10...
A teď mne napadlo ještě něco. najdi si zase ten soubor C:\Users\"tvé jméno"\Documents\Rockstar Games\GTA V\settings.xml , otevři ho dvouklikem a najdi si skoro až dole řádky:

<ScreenWidth value="xxxx"/> a <ScreenHeight value="xxxx"/>

Místo těch xxxx bude zřejmě 800 a 600, tak tam zkus napsat rozlišení tvého monitoru a dej uložit. Pak spusť hru, co to udělá.(pokud by hra nenajížděla nebo padala, jednoduše ten soubor vymaž a hra si ho vytvoří znovu.)
Pomohlo to?

P.S:Předpokládám správně, že to nehraješ na nějakém vysloužilém kafemlejnku, co větší rozlišení nezvládne, že jo...

Odpovědět