GTA V nelze spustit

Máte jakýkoli problém s GTA V? Ptejte se zde.
Zamčeno
Jenda_23
Level 1
Level 1
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07. bře 2021 12:58:20
Kontaktovat uživatele:

GTA V nelze spustit

Příspěvek od Jenda_23 » ned 07. bře 2021 13:17:51

Zdravím všechny,
mám problém se spuštěním GTA, stejný problém jsem tu na foru neobjevil, zakládám tedy nové vlákno. Pokud přeci jen existuje, omlouvám se za spam.

Takže k problému.
Hru jsem koupil před pár dny (žádná krabice - jen zakoupení klíče přes net). Po neuvěřitelně dlouhém stahování 98GB hry ale přišlo zklamání. Po prvním pokusu o kliknutí na tlačítko PLAY v Rockstar launcheru na mě vyskákali chybová okna o tom, že systém nemůže najít nějaké 3 soubory (D3D compiler, Xinput 1_3 a d3dx9_43.dll.)
Doinstaloval jsem dva programy nalezené ve složce od Rockstaru (DirectX a VCredist).
Po této operaci už chybová okna nevyskakují, nicméně hra se stejně nespustí. Po kliknutí na PLAY se tlačítko pouze změní na LOADING, po chvíli na QUITTING, nakonec zpátky na PLAY a nic dalšího se neděje, nic se nespouští. Takhle na něj mohu klikat donekonečna a vždy totéž.
Jelikož už jsem ztratil nervy, zkouším přeinstalovat celou hru.
Bojím se ale, že po dalším nekonečném stahování téměř 100GB se bude problém opakovat.
Počítač mám nový, herní, 16GB RAM, 4GB grafika, Intel i5, SSD 1TB, Win10, takže v požadavcích by problém být neměl.

Doufám že se tu najde někdo kdo řešil stejný problém, nebo zkrátka někdo kdo ví kde by mohl být zakopaný pes.

Předem mockrát děkuji za každou odpověď.
Naposledy upravil(a) Vojta dne stř 17. bře 2021 17:45:35, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Vyřešeno - lock.

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA V nelze spustit

Příspěvek od GROO » ned 07. bře 2021 20:10:09

No, hezký. To jsem taky ještě nepotkal. Teda, ten d3dx9_43.dll je knihovna directu. Pro jistotu si stáhni z netu nejnovější ovladače grafiky, directx, C++, .NET Framework a pro jistotu i přeinstaluj R*launcher. Také zkoukni, jestli nemáš hru zakázanou ve Firewallu a v antiviru a kdyžtak jí tam povol.
Pomohlo něco z toho?

Jenda_23
Level 1
Level 1
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07. bře 2021 12:58:20
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA V nelze spustit

Příspěvek od Jenda_23 » ned 07. bře 2021 22:11:37

GROO píše: ned 07. bře 2021 20:10:09 No, hezký. To jsem taky ještě nepotkal. Teda, ten d3dx9_43.dll je knihovna directu. Pro jistotu si stáhni z netu nejnovější ovladače grafiky, directx, C++, .NET Framework a pro jistotu i přeinstaluj R*launcher. Také zkoukni, jestli nemáš hru zakázanou ve Firewallu a v antiviru a kdyžtak jí tam povol.
Pomohlo něco z toho?
Mockrát díky za odpověď.
Jelikož okna hlásící chybějící d3dx9... a další soubory se po instalaci directu už neobjevili, tak si myslím že problém bude ještě někde jinde. Každopádně dobrá informace s tou knihovnou directu, díky.

Firewall mě napadl, koukal jsem tam a nic špatně jsem neobjevil. Jelikož jsem hru zbrkle odinstaloval tak si musím počkat na opětovný download, což chvíli potrvá. Když se připojení smiluje tak během zítřka snad bude staženo. Pak znovu zkouknu firewall a určitě i antivirus, to mě třeba nenapadlo. Díky i za ostatní tipy, zítra vyzkouším.

Řeším to svojí špatnou angličtinou i s oficiální podporou od rockstaru, tak třeba přijde nějaká pomoc i od nich.

Určitě dám vědět, každopádně mockrát díky.

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA V nelze spustit

Příspěvek od GROO » pon 08. bře 2021 6:45:00

Není zač, snad něco z toho pomůže.
Kdyby nepomohlo, tak zkus přeinstalovat ten R*launcher, to často pomůže. Hru nemusíš odinstalovat, přeinstalovaný launcher si hru najde. Pokud ne, tak v options launcheru je možnost prohledat počítač a najít R* hry.

Jenda_23
Level 1
Level 1
Příspěvky: 3
Registrován: ned 07. bře 2021 12:58:20
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA V nelze spustit

Příspěvek od Jenda_23 » pon 08. bře 2021 19:24:26

VYŘEŠENO!!!

Tak nakonec pomohla instalace ovladačů ke grafice. ( NVidia Display Driver v. 461.72 z oficiálních stránek envídyje )
Velkej dík GROO :)

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA V nelze spustit

Příspěvek od GROO » pon 08. bře 2021 20:42:13

Super, rád jsem pomohl. :)

Zamčeno