Mody - car replace

Diskuze, dokumentace a otázky ohledně módování všech dílů GTA.
AXXXE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. pro 2019 8:38:10
Kontaktovat uživatele:

Mody - car replace

Příspěvek od AXXXE » stř 25. pro 2019 8:47:21

Ahojte je tu nejaký odborník na módy? resp. niekto kto sa vyzná do "car replacing" ? Otázka je či môžem nahradiť ľubovolné auto iba tým že premenujem názov súborov a zamením ich za to ktoré chcem vymeniť.

Príklad. chcem zameniť auto - picador. stiahol som si fajnový ford mustang ale je to replace sabregt. pokiaľ premenujem súbory(.ytf,.yrd) tak to síce ide ale mám pocit že mi kvôli tomu hra padá.
Ako to editujem tak aby to išlo OK. Teda kto mi vie poradiť zaručený návod ako nahradiť ľubovolné vozidlo.

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Mody - car replace

Příspěvek od GROO » čtv 26. pro 2019 2:39:25

Zaručený návod na libovolné měnění nenajdeš. Ono to totiž nejde. Hra to neumožňuje. Sice nevim kterou hru máš na mysli, ale co si pamatuji, tak u GTA SA a GTAIV jsi vždy musel dorržet jedno důležité pravidlo. A to je POČET DVEŘÍ. Takže třeba nejde dát Ferrari Enzo, za čtyřdvéřák a podobně.

AXXXE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. pro 2019 8:38:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Mody - car replace

Příspěvek od AXXXE » čtv 26. pro 2019 7:49:10

Myslím GTA 5. Na stránke gta5 sú auta nachystané na replace konkrétneho vozidla. No pokiaľ ho znamením za iné, a počet dverí pritom do držím tak postava sedí divne. Aj to by som vedel upraviť v súbor vehicles.meta
No neviem ci som to náhodou zle neuoravil lebo hra mi potom padá

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Mody - car replace

Příspěvek od GROO » čtv 26. pro 2019 18:37:46

Bohužel, GTAV jsem nikdy nemodoval, tak nevím. Zřejmě asi změnili víc věcí a už na tom záleží víc, za jaké auto to dáváš. Já modely aut z GTAV nikdy nezkoumal, tak fakt nevím. Ale jestli se stane zázrak, tak se tu možná objeví někdo, kdo tu zkušenost má a poradí, jak na to...

Rocky
Level 1
Level 1
Příspěvky: 4
Registrován: pát 03. led 2020 23:01:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Mody - car replace

Příspěvek od Rocky » pát 03. led 2020 23:28:05

Cau mozem otazku ohladom gta sa na pc ? Ze zmenil som cez ggmm skoro vsrtky auta za ine a aby mi neblbli textury tak som tam dal streammemory fix a od vtedy ked hram tak mi to sekava nevies mi poradit ?

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Mody - car replace

Příspěvek od GROO » sob 04. led 2020 14:40:37

No, nevim sice koho myslíš. Ale vezmu to logicky. Pokud jsi vyměnil všechny textury za nové, s vyšším rozlišením, tak se nejspíš zvýšila náročnost hry a proto ti to seká. Jak silné PC máš? Utáhne ti to vůbec?

Rocky
Level 1
Level 1
Příspěvky: 4
Registrován: pát 03. led 2020 23:01:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Mody - car replace

Příspěvek od Rocky » ned 05. led 2020 16:40:30

GROO píše: sob 04. led 2020 14:40:37 No, nevim sice koho myslíš. Ale vezmu to logicky. Pokud jsi vyměnil všechny textury za nové, s vyšším rozlišením, tak se nejspíš zvýšila náročnost hry a proto ti to seká. Jak silné PC máš? Utáhne ti to vůbec?
To bolo myslene tebe a utiahne ale vypisuje mi to ze gtasa.exe prestal pracovat nevies mi poradit?

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Mody - car replace

Příspěvek od GROO » pon 06. led 2020 18:23:20

No, bohužel, GTA SA jsem modoval někdy před 10-11 lety, tak se určitě hodně změnilo. Napadlo mne, modoval jsi čistou instalaci? Tím myslím nově nainstalovanou hru. Někdy se v tom člověk tak pohrabe, až se to hře nemusí líbit a je lepší čistá instalace. Ty textury jsou z nějakého Texture packu, nebo jsi je tam dával jak tě napadlo z různých serverů, podle toho, co se ti líbilo? To může taky dělat hodně, třeba se může něco bít mezi sebou, rozlišení textur atd. To vše zatěžuje nadměrně sestavu počítače. Nemáš ve hře i moc vysoce detailních modelů aut letadel, atd.? Jestli je to nějaký multipack textur, zkusil bych dohledat jestli mají lidi s tím packem také problémy, třeba někdo našel řešení. Máš vše aktuální? Drivery, DX, scripthook, c++ atd.?
Rád bych pomohl, ale že .exe soubor přestal pracovat je příliš všeobecná chyba, kterou může způsobit hrozně moc věcí...

Rocky
Level 1
Level 1
Příspěvky: 4
Registrován: pát 03. led 2020 23:01:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Mody - car replace

Příspěvek od Rocky » pon 06. led 2020 23:02:46

No normalne nainstaloval som gta san andreas na moj nootebook (pagepagepagepagepage
LENOVO IdeaPad 110S 11) potom som pridal ggmm a menil som len auta nic ine ani ine mody som tam nedaval len auta cez ggmm potom ked som dokoncil prerabku aut tak som spustil hru a zacali blbnut textury nevedel som co s tym a potom som tam pridal stream memory fix a textury boli v poho ale ked som uz hral tak cca po 15minutach mi to zacalo padat

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Mody - car replace

Příspěvek od GROO » čtv 09. led 2020 6:29:14

No, co si pamatuji, tak příliš mnoho vyměněných aut a textur dělalo neplechu hra si s tím neuměla poradit. Nevím jestli to už je vyřešené, nesleduju to. Napadá mne, nemůže to dělat nějaký problematický model auta? Že ho třeba hra začne po těch 15 minutách načítat a proto to začne padat?
Ještě mne napadlo, ggmm jsem ze začátku používal taky a nebyl úplně spolehlivý(tehdy, možná to už vychytali) často mi model vložil do hry špatně, nebo vůbec a pak to padalo. Musel jsem po každém vložení spustit hru, auto najít a otestovat ho a docela často se něco nepovedlo. Pak jsem přešel na IMG Tool a měl jsem po problémech, pokud byl model od autora v pořádku, tak nebyl problém...

Odpovědět