Výběr grafické karty

Máte jakýkoli problém s GTA? Ptejte se zde.
Odpovědět
Metabolic
Level 1
Level 1
Příspěvky: 2
Registrován: úte 22. říj 2019 21:21:56
Kontaktovat uživatele:

Výběr grafické karty

Příspěvek od Metabolic » úte 22. říj 2019 21:38:30

V nastavení grafiky v GTA4 mám "využití grafiky" mnoho násobně vyšší než je limit jako na obrázku. zdá se mi jakoby hra jela na integrovanou grafiku a né na grafiku externí i když grafiku zvolím při volbě grafického adaptéru.

Může někdo helpnout? :D :D :lol:
Přílohy
gta4.jpg
gta4.jpg (98.98 KiB) Zobrazeno 9184 x

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Mannoroth » stř 23. říj 2019 6:44:23

Co máš za grafickou kartu? Pokud má víc než 2 GB VRAM, nesmíš zapomenout hru spouštět s parametry -nomemrestrict -norestrictions, jinak nebudeš moct naplno využít svou grafickou kartu. Je to trochu vtipný, ale v době, kdy GTA 4 vyšlo, tak prostě na trhu nebyly žádné grafické karty s víc než 2 GB VRAM, což je dnes minimum proto, abys vůbec mohl nějakou nejmodernější hru spustit na minimální detaily. :D

A co se týče toho problému se "špatnou" grafickou kartou, doporučuju pořádně překontrolovat nastavení ovladače grafiky a pak si ještě ověřit, že máš všechno správně nastavené jak v BIOSu, tak v ovládacích panelech. A pokud by sis nevěděl rady, tak stačí jen hledat na Googlu. Nejsi první a ani poslední člověk, co má s tímhle problémy.

Metabolic
Level 1
Level 1
Příspěvky: 2
Registrován: úte 22. říj 2019 21:21:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Metabolic » stř 23. říj 2019 18:33:20

Už jsem na to přišel ale díky za info

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Mannoroth » čtv 24. říj 2019 6:19:52

To je sice hezký, ale co takhle pro ostatní napsat, v čem byl háček? Já bych to třeba taky rád věděl a to jsem nikdy neměl problémy s integrovanou grafickou kartou...

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od GROO » čtv 24. říj 2019 9:21:32

Ten se už nejspíš neozve. Je mi divné, že by mu to jelo na integrovanou grafiku, když má i klasickou v PCI slotu. To by musel sám záměrně nastavit v systému, nebo by mu musela ta hlavní grafická karta umřít a mít nastaveno(jestli to vůbec jde, nikdy jsem to nezkoumal) aby její funkci převzala ta integrovaná(ale zase pochybuji, že by měl integrovanou jen 24Mb grafiku, tam by měl nejmíň 512,Mb, nebo spíš 1Gb). Ovšem to by se mu projevilo u všech her a programů. Je to teda batoh let, ale mám pocit, že se mi při nastavování grafického adaptéru objevovala stejná grafika 2x za sebou. Třeba byl tohle ten problém, že zaklikl tu druhou položku(jestli to teda má vliv, taky jsem nezkoušel).
A nebo to odhaduju na nějaký konflikt s ovladači, c++, NET Frameworkem, nebo s Directx. Přece jen to je dost stará hra.

Odpovědět