SparkIV

Máte jakýkoli problém s GTA? Ptejte se zde.
Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od GROO » ned 19. led 2014 12:09:22

A až si to osaháš, naučíš a trochu se v tom vyznáš, zkus EPM mod. Ten mne bral nejvíc. U sporťáků se vysouvají světla, weyron při brždění vysunuje křídlo, nebo Ferrari california má stahovací střechu. To se modderům fakt povedlo, taky to R* nacpal do GTAV. Ale to je těžší rozchodit, to už chce o tom trochu vědět. Tak příště... ;)

zoro
Level 3
Level 3
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 16. led 2014 21:15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od zoro » ned 19. led 2014 12:26:22

No nejdřív to chce se fakt v tom rozkoukat.Furt se něco učit.

zoro
Level 3
Level 3
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 16. led 2014 21:15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od zoro » ned 19. led 2014 12:28:08

jo jinak mimochodem, stáhl jsem tady na zkoušku fabii. kde ji najdu v té hře??

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od GROO » ned 19. led 2014 13:47:50

Stáhnež složku a v ní dva soubory, model a textury. ty mají nějaký název, třeba blista.wft a blista.wtd, takže model nahrazuje blistu a je jedno co to je. Pokud tam máš fabie.wft a fabie. wtd je to "univerzální model". Ten dáš téměř kamkoliv, jen je nutné dodržet dvě pravidla. Počet dveří a typ vozidla. To znamená, že fabie má 4 dveře, tak lze dát za jakékoliv 4dvéřové auto. Ale třeba sporťák má jen 2 dveře a popelář taky, ale vyměnit nejdou. Takže když chceš nahradit třeba emperor, nejdřív přepíšeš fabie.wft na emperor.wft a to samé u .wtd a pak dáš nahradit přes SparkIV.

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od GROO » ned 19. led 2014 13:53:49

Pak bude samozřejmě místo každého emperoru fabie. Teda pokud se to povede... :lol:

zoro
Level 3
Level 3
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 16. led 2014 21:15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od zoro » ned 19. led 2014 22:11:29

Tak ta fabie tam je, ale absolutně nepřirozená vůči ostatním vozům. Má bílé okna a vnitřek je takový, jak hnědý obal. A navíc se to začlo sekat. A windows 8 rozhodně nemám. Mám 7čky a kartu Asus Gtx470 nvidia. To by mělo být bez problémů, takže nevím v čem je opět problém. Ale koukám, že s tím gtačkem jsou hodně problémů. No v R* jim to asi moc nevyšlo.

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od GROO » pon 20. led 2014 6:47:48

Jo, to se stává, to je přesně to co jsem psal, je modder a Modder. Taky mi tam jezdilo úplně bohovsky udělaný auto, ale půlkou kol bylo zabořený v silnici. Jsou auta super udělaný, a (asi ) z důvodu vyumělkování, nebo co se lesknou a blýskají až to není hezký...
A to sekání, bude tím autem. Koukni na velikost souboru toho původního modelu a na tu fabii. Některá auta mají 5-6 mb i víc a pokud ti jich hra vygeneruje víc, tak se poměrně zatíží systém. Hra často generuje to auto v kterém zrovna jezdíš do okolního provozu. Holt budeš muset ubrat někde v nastavení. Je to známý problém.
Pak ještě zbývá estetická otázka. Co dělá fabie v Americe... :lol:

zoro
Level 3
Level 3
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 16. led 2014 21:15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od zoro » pon 20. led 2014 12:31:54

Tady si s tím hrát, ještě když tomu člověk zrovna dobře nerozumí.....to je fakt, jak skládat test z biologie na Karlově Univezitě. Všelijaké ty zkratky rar.zip.wtf.wfd a tenhle soubor do toho programu a jiný někam jinam a třetí zas rozbalit a otevřít v jiném programu. To je na zblbnutí toto. :shock: :shock:

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od GROO » pon 20. led 2014 23:45:08

Není to tak hrozný, jde o zvyk. Předpokládám, že se v tom fakt nevyznáš, takže:
Zip a rar jsou komprimované soubory, to znamená že jsou převedeny na menší velikost. Je to jako by jsi měl papír metr x metr který chceš poslat poštou. Tak ho přeložíš tak, aby se vešel do obálky a pak ho pošleš. A ten příjemce to rozbalí a má zase ten velký papír. Nemusíš posílat obří dopis.
Wtf je soubor, ve kterém je 3D model auta, takový ten jakoby drátěný model, který sám o sobě není ve hře vidět. K jeho otevření je potřeba zvláštní software, ale prohlídnout se dá i ve Sparku.
Wtd je soubor ve kterém jsou textury, (fotky, obrázky atd.) které pokrývají model auta tak, aby byl vidět ve hře. Zase je k úpravám potřeba software, na prohlížení je Spark. Pokud nechceš upravovat model, nebo vzhled textur, pouze přes Spark vložíš a nic víc, pokud chceš upravovat nebo dokonce vytvářet auta, potřebuješ další software. Ovšem tam se bez znalostí o 3D grafice neobejdeš. Kreslím v podstatě od dětství a přesto mi trvalo cca 3 měsíce, než jsem do GTA SA vložil model, který dělal co má.

zoro
Level 3
Level 3
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 16. led 2014 21:15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od zoro » úte 21. led 2014 12:24:11

No ještě tvořit nějaký 3D model, tak na to už si netroufám vůbec. Takže, když stáhnu nějaký model auta, vložím ho do sparku, tak nějaký jiný musím vymazat? A co se týče toho mazání aut, když už tam nějaké nechci, to udělám jak?? Taky ve sparku? A poslední věc, jakým stylem se stahují módy?? Tak samo, jako auta?? Myslím postup.Jsem asi dost otravný, ale učený z nebe nespadl.

Odpovědět