Výměna Grafiky nebo Procesoru???

Fórum věnované GTA V.
MATES
Level 2
Level 2
Příspěvky: 20
Registrován: sob 17. říj 2015 13:19:14
Kontaktovat uživatele:

Výměna Grafiky nebo Procesoru???

Příspěvek od MATES » stř 30. pro 2015 14:25:57

Ahoj, zase otravuji :D

Potřeboval bych poradit s výběrem nové součástky do pc do 4000Kč
Stávající
Procesor: Intel core i5
Grafika: Nvidia Geforce GT740
Poradili by jste mi co vyměnit, a jakou novou součást by jste mi doporučili? (Samozřejmě abych měl GTA V na vyšší detaily) ;)

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Grafiky nebo Procesoru???

Příspěvek od GROO » čtv 31. pro 2015 11:08:24

No, se 4000,- moc velkou díru do světa neuděláš, mám pocit, že nárůst výkonu bude tak malý, že poměr cena/zvýšený výkon bude dost nevýhodný. Podle mne by to byly zbytečně vyhozené peníze.
Podle toho, co jsi psal jinde, máš grafiku s 2Gb Vram. Za ty peníze koupíš maximálně kartu opět s 2Gb Vram, pouze s o něco větším výpočetním výkonem, procesor píšeš pouze i5, těch je několik desítek typů, ovšem za 4000,- koupíš průměrný procesor, záleží taky jakou máš patici do které se to zandavá, potom by jsi taky musel vyměnit i základní desku.

MATES
Level 2
Level 2
Příspěvky: 20
Registrován: sob 17. říj 2015 13:19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Grafiky nebo Procesoru???

Příspěvek od MATES » čtv 31. pro 2015 13:13:23

OK dejme tomu tak 5000+něco

Ale co má větší vliv v mém případě??

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Grafiky nebo Procesoru???

Příspěvek od GROO » čtv 31. pro 2015 14:25:24

No, obecně řečeno, jestli chceš vyšší kvalitu textur, nebo vyšší rozlišení, tak grafickou kartu s Vram aspoň 4Gb, jinak to nemá moc cenu měnit. Pokud chceš větší provoz, dohled atd. tak procesor, ale tam je otázka, jaký ti utáhne tvá základní deska. GTAV je na procesor docela dost náročná. Pro představu, mám i7 4770k, gpu gtx 770 2 Gb a 8Gb RAM. Hra mi běží ve FullHD, zalidněnost, dopravu, dohled i porosty mám naplno a většinu nastavení na very high a jede to krásně plynule.

MATES
Level 2
Level 2
Příspěvky: 20
Registrován: sob 17. říj 2015 13:19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Grafiky nebo Procesoru???

Příspěvek od MATES » pát 01. led 2016 20:51:59

A co takhle Just Cause 3??

Moje patice je 1155
Ta hra se mi docela seká, ale pořád nemůžu vyvodit co za to může...
Je tam velká dohlednost ale když se podívám nahoru (na nebe), hra se mi vůbec ale VŮBEC neseká.
Co tedy dominuje? (GPU nebo CPU)

už jsem Hw informace řekl až na tu patici :D
PS: sorry, že se to netýká GTA V, ale lepší forum jsem nenašel 8-)

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Grafiky nebo Procesoru???

Příspěvek od GROO » sob 02. led 2016 8:57:09

Tak tuhle hru nehraju, ale podle netu je v minimálních požadavcích grafická karta gtx 670 a ta je v testech výkonnější, než tvoje gtx 740. Procesor hra vyžaduje i5 2500K 3,3GHz, ty máš taky i5, ale blíž jsi ho neuvedl.
To, že se ti ve hře pohled na nebe necuká, je logické, vždyť tam taky relativně nic není. Zkus stáhnout ten dohled (jestli to teda jde), ale tohle bývá problém grafické karty, že nestíhá vykreslovat všechny objekty ve hře.

MATES
Level 2
Level 2
Příspěvky: 20
Registrován: sob 17. říj 2015 13:19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Grafiky nebo Procesoru???

Příspěvek od MATES » sob 02. led 2016 11:00:25

sorry,
špatně jsem uvedl procesor, ten je i3, ne i5!
Mimochodem myslím, že to grafika zvládá dobře, ale není to jisté...

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Grafiky nebo Procesoru???

Příspěvek od GROO » sob 02. led 2016 14:36:21

Nezlob se na mne, ale už mne to nebaví, jsi jako cyklista, který chce za každou cenu potvrdit, že může vyhrát Moto GP na horském kole. Už nevím jak ti to vysvětlit, tvůj komp je výkonem na úrovni slušného mobilního telefonu, s tím nic nenaděláš. Dá se na tom spustit kde co, ale hratelné to nebude, maximálně pro nějakého óbrzoufalce, který se u toho bude dobrovolně trápit, protože mu nic jiného nezbyde, ale je rozdíl hru spustit a mít hru hratelnou.
MATES píše:Mimochodem myslím, že to grafika zvládá dobře...

NEZVLÁDÁ!!!! Ani nemůže!!!! Je totiž hluboko pod minimálními požadavky obou her. S tím nic neuděláš.
TADY si naklikej svoji sestavu a koukni na výsledek pro GTAV.
TADY si naklikej svoji sestavu a koukni se na výsledek pro Just Cause 3.
Jediné, co ti vyhovuje jsou RAMky a možná myš. Tím to považuji za vyřešené, protože s tím nejde víc udělat, protože tohle je na nový komp, RAMky máš, harddisk taky, bednu jakbysmet, možná i slušný zdroj (aspoň 500w), tak už jen board, procesor a grafickou kartu.
Vím, není to sranda, kde na to má člověk brát peníze, tím spíš v dnešní době, ale takhle s tím nic moc neuděláš. Psal jsi o 5000,- které (asi) máš, radši bych si je být tebou dal na stranu a došetřil na nové komponenty, jinak budeš lít peníze do odepsaného počítače a koupě nových komponentů tě stejně nemine.

MATES
Level 2
Level 2
Příspěvky: 20
Registrován: sob 17. říj 2015 13:19:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Grafiky nebo Procesoru???

Příspěvek od MATES » pát 08. led 2016 19:00:41

Dobrá,

Uznávám, že to stojí za ho**o
Našel jsem grafiku, ale nevím jaká pravidla ten počítač musí splňovat. (jestli se to tam napasuje do slotu na tu grafiku)
zkoušel jsem googlit, ale žádná pravidla o tom jsem nenašel...
Co je vlastně sběrnice??

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Grafiky nebo Procesoru???

Příspěvek od GROO » pát 08. led 2016 23:56:13

Tak úplně laicky řečeno, představ si, že zeď v tvém pokoji je materboard, lampička je grafická karta a zásuvky na té zdi jsou zběrnice (sloty). Jako jsou různé zásuvky (240V, telefonní, kabelovka) tak jsou i různé sběrnice. Grafická karta patří do PCI expres zběrnice. Jsou různé druhy, podle rychlosti 1x až 16x. U kupované grafické karty se uvádí jakou potřebuje PCI expres zběrnici. Dnes je standart grafických karet PCI expres 16x, ale musíš mít i PCI expres 16x na boardu, pokud máš třeba 4x GK ti nepoběží naplno. Další důležitá věc je spotřeba GK, obecně se doporučuje mít v PC zdroj cca 500-600W, ten ti sestavu uživí. Stačí to takhle?

Odpovědět