GTA V online nenajde můj profil na social clubu

Vše ohledně GTA Online.
RT6
Level 3
Level 3
Kontaktovat uživatele:

GTA V online nenajde můj profil na social clubu

Příspěvek od RT6 » pon 07. říj 2019 11:08:12

Zdravím, Potřebuju radu ohledne GTA V online. Po zapnutí hry se mi tato hra spustí jen v offline modu. Do online modu se nelze přihlásit, hra vůbec nereaguje na to že mám na social clubu aktivní účet, jediná možnost je smazat lokální účet. Nový však založit nejde. Upravoval jsem nedávno pc a službu steam a hry mám na jiném disku než je system, může to být tím?
Obrázek
Obrázek
Obrázek

RT6
Level 3
Level 3
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA V online nenajde můj profil na social clubu

Příspěvek od RT6 » pon 07. říj 2019 22:26:42

Tak po zkoušení všeho možného a nemožného mi ted GTA při zapnutín napíše hlášku "activation required" něco ve smyslu že vůbec nejsem připojen na ne, a GTA V nejede vůbec ani offline mod (tedy příběhové mise) Může to být tím že je na jiném disku než system?

GROO
Level 40
Level 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GROO » úte 08. říj 2019 6:31:56

Hru mám už od začátku na jiném disku, než systém, tím to nebude. Jestli to chápu správně, tak jsi reinstaloval systém a hry na druhém disku zůstaly původní. Je to tak?
Pokud ano, tak je to jasné, mezi hrou a systémem při instalaci vznikne propojení, složka v dokumentech, složka v appdatech atd. a ty jsi reinstalací systému tyhle složky smazal, takže spojení hra-systém bylo přerušeno. Už jsem to dříve zažil u jiných her. Pomohla reinstalace hry, případně oprava a doplnění chybějících souborů.
GTAV má takzvanou verifikaci souborů kdy se za adresu spouštěcího souboru napíše -verify a hra si přes internet zkontroluje svůj stav a chyby odstraní. Přesný tvar a kam co napsat si najdeš na netu, psal jsem to sice ipřed časem tady na fóru, ale gůgl bude rychlejší.
Jen chci připomenout, že pokud jsi neměl nastavené ukládání singleplayeru na R* cloud, tak jsi přeinstalovánim přišel o celý postup singleplayeru, protože hra si postup ukládá právě do systému. Online se ukládá u R*, takže o postup v Online nepřijdeš.

Ještě mne napadlo, pokud máš nainstalovaný R* launcher, který nedávno vydali, tak je tam funkce nalézt soubory R*her(z hlavy nedám jak přesně to tam mají) a ten by ti mohl najít a opravit hru také, to mám vyzkoušené.

Pomohlo něco z toho?

RT6
Level 3
Level 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RT6 » stř 09. říj 2019 0:28:47

Zdar, skoro správně pochopeno. Koupil jsem si novej disk abych tam mohl naházet hry (Steam) doposud jsem to měl nainstalovany na systémovým disku a moc her jsem tam krom GTA už nenacpal. Takže jsem to nahodil do PC, všechny hry včetně Steamu odinstaloval, a následně Steam a hry nainstaloval na novej disk. Většina her OK jen to GTA V zlobilo, vůbec nebralo připojení k netu, zpočátku šlo hrát aspoň single player načež jsem postup smazany neměl, pak jsem se v tom vrtal a nakonec po spuštění napsalo že nemám připojení k netu a nemůžu GTA hrát dokud se nepřipojím. Takže jsem to zas všechno odinstaloval a nainstaloval na původní systémovej disk, načež online gta mi jede, a příběhové mise se smazaly (to mne netrápí) akorát jsem musel udělat znovu tutorial. O tom, že je potřeba něco někde najít, překopírovat, promazat a ja nevím co samozřejmě jsem samozřejmě nevěděl. Jestli popsanej postup pomohl/pomůže netuším, nezkoušel jsem to. Před chvílí jsem došel z práce, prvně musím na netu někde najít co vše je potřeba překopirovat upravit nebo promazat, pak musím hru zas odinstalovat a nainstalovat na novej disk (cca 4 - 6 hodin) pak tam nakopírovat to co zminuješ a doufat, že to pojede. Takže se na to vrhnu jak bude víc času a hlavně jak budu vědět, co vše je potřeba udělat.
Když to nepomůže nebo to bude komplikovaný, mám v záloze plán, že bych celej systém smazal (momentálně mám Wokna 7) všecky programy atd. a nahrál systém Wokna 10 ať si v rámci vrtání do PC rovnou předělám OS na novější. No a v rámci toho bych pak GTA V a ostatní hry (Steam) nainstaloval na ten novej disk načež by to v tomhle případě mělo fungovat jakožto reboot disku (systému).
Každopadně prvně zkusím pohledat, co je potřeba za programy proto aby to jelo jak má na jiným disku než to nyní je.
Reinstalace hry logicky nepomohla, protože jsem hru za poslední dny několikdesítekkrát odinstalovával a nainstalovával, následně včetně steamu. A výsledek stejnej na novým disku prostě připojení na net nepremávalo. Jaký soubory by to mělo chtít zálohovat a doplnit to vůbec netuším... jak jsem psal, když jsem smazal hry a steam, a vše nanovo instaloval na novej disk, stejně to nepomohlo, takže cestu si to nenašlo.

Rockstar Launcher nainstalovaný mám, zkoušel jsem tam dát scan souborů, hledání souboru atd. ale bezúspěchu. Zkusím jít tou cestou verifikace ač je to pro mne španělská vesnice...

Ha tak jinak verifikaci přes steam dělám uplně jinak a to přes vlastnosti > místní soubory a ověřit integritu hry. Jinak řečeno to, co jsem dělal i v době kdy jsem měl steam a gtačko na druhým disku a nenapsalo mi to žádnou závadu ani nic podobnýho, avšak hra prostě nejela (online) pak vůbec nic, protože neměla připojení k netu. Takže asi jediná možnost bude cely disk rebootovat (jelikož je to systémovej tak rovnou přehodím OS a pak steam a hry nahrát nanovo, na novej systém na disk kam chci.

GROO
Level 40
Level 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GROO » stř 09. říj 2019 10:27:54

Já dávám standardně hry na datový disk, na systémovém disku mám jen systém a systémové programy. Dělám to takhle už x let a problém nebyl nikdy. Ani k tomu nic nepotřebuješ, žádný software, prostě jen změníš cílovou složku při instalaci. R*launcher mám na systémovém disku a chodí to bez problému. Ověření integrity hry bych nevěřil, verifikace je jistější, probihá přímo u R*. Jinak já když jsem se hrabal v souborech hry a launcheru, tak jsem to všechno zbořil. Tak jsem reinstaloval launcher, dal proskenovat disky a najít hry od R*. Scan mi našel GTAV a hned začal stahovat soubor, který jsem měl zmršený a hra zase chodila.

Jinak, ještě mne napadlo, jestliže se hra nepřipojí k internetu, tak se zkus kouknout na firewall a antivir, jestli ti neblokují přístup na net. A taky se zeptám, na svůj profil na R*SC se můžeš kouknout přes internetový prohlížeč? Já měl před časem podobný problém a nedostal jsem se ani na profil. Nakonec jsem vymazal cookies, veškeré historie atd. a nakonec jsem po radě odborníka, co dělá v O2 na cca hodinu vypnul router a vytáhl ho ze zásuvky. Bylo mi vysvětleno, že je možné, že mi automat přiřadil IP která může být zablokovaná u poskytovatele netu. Tím úplným odpojenim routeru a zapnutím po nějaké době automat přidělí novou IP adresu a mělo by to zase chodit. Mně to pomohlo.
Pomohlo něco z toho?

RT6
Level 3
Level 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RT6 » stř 09. říj 2019 16:46:55

Verifikaci dělám. Je to ono ověření integrity sounoru. Tak to na mně vyplivl internet. Ty máš krabicovou takže to udeláš dle postupu co jsi psal. Já mám hru na steamu a tam je postup jiný ten co dělám já a který jsem popisoval. Ohledně firewallu atd. Tam problem nebude, jak jsem psal pokud hru nainstaluju na systémovej disk (kde jsem ji měl před tím) jede vše bez problémů. Pokud to nainstaluju na novej disk nefunguje pripojeni k netu hra jede bud na story mód, nebo vůbec (To potom co jsem se v tom vrtal) na profil na social clubu se dostanu bezproblému. Takže můžu to zkusit přeinstalovat na novej disk a zkusit tu verifikaci akorát nevím k čemu to bude, to si jako najde soubory který potřebuje aby hra jela? Proscanovat disky je taky možnost otázka co to najde když bude hra nově instalována a tudíž by mělo být vše v cajku.

GROO
Level 40
Level 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GROO » čtv 10. říj 2019 12:12:56

Ta verifikace ví co kde a jak veliké má být. Prohlédne jednotlivé soubory, porovná jejich hodnoty se vzorem a pokud se něco liší, znovu si to stáhne ze serveru u R*. Integrita souboru na steamu je na nic, tam ta hra není, Steam je jen překupnik. Verifikace je metoda přimo od R* a jelikož je to jejich hra, tak bych věřil vic autorovi hry, než nějakému providerovi co hru jen prodává.
S tím diskem mne napadlo, nemusíš mít někde nějakou složku od steamu, do které instaluješ, nebo nastavení steamu, kde jsou nainstalované hry, aby ti to chodilo?
Ještě mne napadlo, když spustíš R* launcher, vidíš tam GTAV a u něj tlačítko PLAY?
Jo a v tom launcheru je funkce skenování disků a nalezení R* her. Co to nainstalovat na ten druhý disk a pak dát ten sken, ať si ty disky a hry na něm ten launcher osahá?

P.S: Ať krabicovka, nebo Steam verze, stejně obě běží přes R*launcher, tak bych verzi hry neřešil...

RT6
Level 3
Level 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RT6 » čtv 10. říj 2019 12:32:10

Dělal jsem to přímo krz návod od R* na social clubu, viz https://support.rockstargames.com/artic ... C-for-GTAV
Každopádně zkusím tu verifikaci (až to přehodím na novej disk) dle normálního postupu a uvidím.
Steam nainstaluju kam chci, a následně se mi zobrazí knihovna her ve které mám hry uložené, když je chci hrát, dám instalovat a hry se nainstalují do steamu do sližky steamapps. Následně hru spustím bud přes steam, nebo přes herní ikonu kterou si dycky nechám na ploše. Když launcher, tlačítko PLAY tam mám (ať to mám na jakýmkoliv disku)
Zkusím mrkntou, jak to přeinstaluju i na ten launcher a sken disků, kde to tam je a zda to pomůže.

GROO
Level 40
Level 40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GROO » čtv 10. říj 2019 15:48:48

Mám pocit, jestli třeba nemá Steam nějaký problém, že to instaluješ do jiné složky, než chce on. Já mám Steam na datovém disku mimo systém a tak ho nechávám instalovat co chce kam chce, místa tam mám dost. Jestli třeba tohle není ten problém. Nemáš Steam nainstalovaný v Systém files?
Zkusil jsi vyprázdnit v PC cache?

RT6
Level 3
Level 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RT6 » pát 11. říj 2019 0:23:30

Samotnej Steam neinstaluju do žádné složky. Prostě dám G: což je novej disk a instaluj se. Pak jak se to nainstaluje, když instaluju hry z knihovny, tak ty se automaticky naisntalují do složky steamapps, která je na tom G: disku.
Když steam kompletně odinstalovávám, mělo by to jít pryč i z program files na systémovým disku, pokud ne, smažu to a je hotovo.
Momentálně v rámci fungujícího připojení na net mám Steam a hry na systemovem disku C: v složce program files (x86) pak v knihově (dokumentech) mám složku rockstar games kde je GTA V a v ní profiles a user music. Dál složka Launcher s nějakejma textovejma dokumentama a složka Social Club s dalšíma složkama a textovejma dokumentama. Možná by toto chtělo překopírovat na novej disk ke hře. Nevím, zkusím to až to přeinstaluju. Když to nepomůže, zkusím tu verifikaci, když nepomůže nebo nepojede, protože nevím jak to dopadne krz to že mám GTA launcher ve steamové složce, zkusím ověření integrity hry, když to nepomůže zkusím najít v launcheru to skenování disků a nalezení R* her, a když nepomůže ani to, tak si koupím ty desítky a v rámci upgradu systému, vše smažu (rebootuju) respektive naformátuju disky, a následně pojedu odnuly, čili po instalaci steamu na G: disk by mi vše mělo jet i když systém bude na jiným disku.

Odpovědět