[GTA VC] Nová verze češtiny

Fórum věnované všem ostatním GTA.
Odpovědět
Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

[GTA VC] Nová verze češtiny

Příspěvek od Mannoroth » úte 31. črc 2018 11:35:41

Možná jste o mně už někteří slyšeli, možná ne, ale jsem autorem vůbec první pořádné a hlavně kompletní češtiny do GTA 4, kterou jsem vydal v roce 2014. O 3 roky později jsem se k překládání vrátil a s dovolením Raptora, původního autora češtiny do GTA San Andreas, jsem v roce 2017 vydal opravenou verzi 2.0. Dále následovala opravená čeština do GTA 3 (opět s názvem 2.0), která byla vydána letos v březnu.

Před pár dny jsem dokončil svou opravenou verzi (2.0) češtiny do GTA Vice City, která také měla spoustu chyb a včera večer byla vydána na gta.cz.

(Nechtělo se mi vymýšlet nový text do příspěvku, tak jsem jenom upravil ten svůj o češtině do GTA 3. :D )

Stahovat můžete zde: http://www.gta.cz/vice-city/download/1- ... na-do-hry/

Uživatelský avatar
Vojta
Level 15
Level 15
Příspěvky: 168
Registrován: úte 17. zář 2013 15:14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: [GTA VC] Nová verze češtiny

Příspěvek od Vojta » úte 31. črc 2018 22:36:39

Záslužná věc, že někdo stále vytváří do dnes už staré klasiky. Pro mě jakožto staromilce je to super, mám takový dojem, že původní čeština nebyla nic extra a jedna mise s ní nešla dohrát, přepínal jsem na aj. :)

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: [GTA VC] Nová verze češtiny

Příspěvek od Mannoroth » stř 01. srp 2018 7:07:27

Mám takový pocit, že máš na mysli misi Treacherous Swine (Falešná svině). Nejsi sám, kdo si pamatuje, že s tím měl problém. Taky jsem si furt říkal, proč mi to padá, když jsem vždycky zajel do Pay 'n' Spray a nyní už vím proč. Nevím, co to teda bylo za anomálii, že jen tady udělali původní autoři takové chyby, ale to už je nyní jedno... :D

Když jsem se podíval na texty té mise, tak už dokonce v animaci byla za každou poslední větou mezera. A hra to pak brala tak, že to poslední slovo neexistuje a prostě tam nebylo. Ale to by ještě nebylo tak hrozné, pokud by stejný problém nemělo to Pay 'n' Spray. Takže jsem to ve své češtině opravil a nyní už to krásně funguje tak, jak má. Hlavně jsem teda opravil ty názvy misí, protože někdy nastal problém, že sami autoři nevěděli, jak to přeložit, tak to nechali v originále. Jenže až bude někdo potřebovat pomoc s misí, tak ji asi pod českým názvem nenajde na internetu, proto by měly být vždy v angličtině.

Tady je pár obrázků, o čem mluvím:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ten poslední obrázek je asi půl sekundy předtím, než hra spadla, protože se měl zobrazit pokyn ohledně Pay 'n' Spray.

Uživatelský avatar
Vojta
Level 15
Level 15
Příspěvky: 168
Registrován: úte 17. zář 2013 15:14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: [GTA VC] Nová verze češtiny

Příspěvek od Vojta » stř 01. srp 2018 10:19:35

Ano, to je přesně ta situace, kdy to padalo. Názvy misí je taky myslím lepší ponechat v angličtině, třeba si pamatuju na některé zvláštně přeložené názvy misí či názvů aut (Flatbed - "Plochy" :lol:), ale to bylo ze staré češtiny do GTA 3.

Mannoroth
Level 15
Level 15
Příspěvky: 166
Registrován: sob 04. led 2014 7:10:34
Kontaktovat uživatele:

Re: [GTA VC] Nová verze češtiny

Příspěvek od Mannoroth » stř 01. srp 2018 12:04:01

Jediné názvy aut, co jsem překládal, jsou třeba policejní auto, hasičské auto či sanitka. V GTA 3 je dokonce musíš dovézt do přístavu, abys mohl dohrát hru na 100 % a je tam cedule s jejich názvy v originále. Jelikož je to textura, tak to asi nepřeložím, ale doufám, že snad každý umí poznat, co to je police, ambulance, firetruck... :D Překládal jsem vždy jen to, co by dávalo smysl v češtině - Popelářský vůz, Vysokozdvižný vozík atd. ;)

Jinak si teda ještě vzpomínám, že pokud měl někdo Vice City ve verzi Kolekce klasiky (jako třeba já), tak mu hra padala v animaci u mise Dildo Dodo. Schválně jsem se díval do textů a tam to bylo naprosto v pořádku, takže velmi doporučuji se té verzi hry vyhýbat obloukem, jinak nikdy nedokončíte příběh a už vůbec ne hru na 100 %. Chyba je prostě někde v té verzi hry... Vím, že by se tu nemělo řešit pirátství, ale pokud jste za to utratili peníze, tak je de facto v pohodě si zadarmo sehnat normální verzi hry, kde vše funguje tak, jak má. Jenom idiot by platil dvakrát za stejnou hru. :)

Odpovědět