GTA 5 online vs PS3

Vše ohledně GTA Online.
Odpovědět
Ferry
Level 1
Level 1
Příspěvky: 2
Registrován: sob 04. dub 2020 22:51:15
Kontaktovat uživatele:

GTA 5 online vs PS3

Příspěvek od Ferry » sob 04. dub 2020 23:03:22

Dobrý večer, určitě se to tu již někde a někdy řešilo, ale nechci se tu všemi příspěvky pročítat. Určitě jste tu všichni suproví odborníci a rádi poradíte zoufalému otci, který koupil synovi PS 3 a již toho začíná litovat, respektive zodpovíte jednoduchou otázku.

JDE HRÁT GTA 5 V SOUČASNÉ DOBĚ NA PS3 ONLINE?

Obávám se, že odpověď bude NE, jelikož jsem se někde dočetl, že už to dva roky nejde (což jsem před koupí PS samozřejmě nevěděl), ale protože chci věřit pouze odborníkům tohoto fóra, tak bych prosil jasnou odpověď od vás.

Pokud ANO, tak jestli v kombinaci PC vs PS3? (případně jaké kombinace jsou možné - PS3 vs PS3, PS3 vs PS4, PS4 vs PC)

Děkuji moc za každou odpověď, kterou budu moc uchlácholit plačícího syna :-)

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 online vs PS3

Příspěvek od GROO » ned 05. dub 2020 12:04:29

Dobrý den, sice se necítím jako "suprový odborník", ale odpovím rád. Předně Vám napíšu to hlavní, co mám potřebu jako otec otci sdělit. Tato hra je plná násilí a proto je právem určená pro hráče 18+. Například já bych svého syna(9) tuto hru nenechal v žádném případě hrát naplno( nechávám ho občas jezdit a létat dopravními prostředky a pouze pod mým dozorem). To je to hlavní, co jsem měl potřebu jako rodič zdůraznit, jak s tím naložíte je jen na Vás.
Nyní k Vašim dotazům. Tuto hru hraji na PC, ale trochu sleduji i ostatní systémy(konzole) a nikde jsem neslyšel, že by už nešlo hrát GTAV online na PS3. Pouze je u konzolí navíc potřeba platit měsíční poplatek za možnost hrát online(je to paušální poplatek firmě Sony). Jeho výši netuším, ale odhaduji ho max. kolem 1300kč ročně(ale je možné, že na tak starém systému je online zdarma. To by spíš mohl zodpovědět někdo, kdo se vyzná v konzolách, já měl naposledy PS2, před 15 lety).
Hraní GTAV online je pouze v rámci svého systému, takže u Vás jen s PS3 hráči(kterých už v dnešní době asi moc nebude), s ostatními systémy(PC, PS4,Xbox atd.) vás hra nepropojí.
Navíc, jelikož už je PS3 dlouho nepodporovaný herní systém, GTAV na něm už není několik let updatované. To znamená, že autoři hru téměř neustále doplňují o nový obsah(mise, vozidla, akivity atd.) což se ale bohužel u PS3 několik let neděje, ale pouze u novějších systémů(PS4, XBONE, PC). Tak aby nebyl Váš syn zklamaný, že kamarádi mají(nebo na Youtube viděl) to či ono a on to tam nemá. A že je toho přidaného obsahu opravdu hodně.
Každopádně ještě poslední věc. GTAV má dvě části, singleplayer a multiplayer. MP(online hraní s jinými hráči)
bude určitě někdy v budoucnu vypnutý, ale i potom půjde hrát příběh v singleplayer části, takže hra je použitelná i bez online funkcí.
Nevím nakolik jste znalý v této oblasti, ale jelikož znám dost rodičů, kteří vědí jen že "děcka doma něco hrajou" tak jsem vše raději vysvětlil podrobněji.
Rád případně zodpovím i další dotazy. Přeji hezký den

EDIT: Tady je odkaz na stav severů a u GTAV Online má PS3 zelenou, tj. servery v provozu.

Ferry
Level 1
Level 1
Příspěvky: 2
Registrován: sob 04. dub 2020 22:51:15
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 online vs PS3

Příspěvek od Ferry » ned 05. dub 2020 22:06:27

To GROO: Velice Vám děkuji za vyčerpávající odpověď, díky které jsem zjistil to, co jsem potřeboval a zároveň jsem si i hodně věcí uvědomil a zařídím se tak, aby to bylo dobře (online nebude, může být rád, že si pojezdí :-) ). Mám stejně starého syna, ale bohužel mi v dnešním brutálním virtuálním světě přišlo GTA V jako mírnější zlo, než čumění na ty rádoby " slušné " youtubery, protože GTA je prostě kult a pamatuji si, jak sem u toho před mraky let sám seděl :-).
Mějte se.

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 online vs PS3

Příspěvek od GROO » pon 06. dub 2020 6:21:39

Rád jsem pomohl...

Davidb
Level 2
Level 2
Příspěvky: 18
Registrován: stř 21. bře 2018 18:38:24
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 online vs PS3

Příspěvek od Davidb » pon 06. dub 2020 20:02:26

Ferry píše: ned 05. dub 2020 22:06:27 ... ale bohužel mi v dnešním brutálním virtuálním světě přišlo GTA V jako mírnější zlo, než čumění na ty rádoby " slušné " youtubery, protože GTA je prostě kult a pamatuji si, jak sem u toho před mraky let sám seděl :-).
;) Souhlas

Odpovědět