SparkIV

Máte jakýkoli problém s GTA? Ptejte se zde.
Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od GROO » úte 21. led 2014 19:07:53

V pohodě, každý nějak začínal, mně to neobtěžuje.
Tak popořadě. Auta se nepřidávají, ale nahrazují, takže kus za kus. Pokud tě omrzí, máš dvě možnosti, buď auto nahradit jiným (třeba tu fabii za oktávku), nebo vrátit původní auto (proto ta záloha). Pokud auto jen vymažeš, čeká tě zábavná minihra s názvem "Reinstall GTAIV" :lol:
Mody se stahují, jako auta v .zip, nebo v .rar a v pc je rozbalíš. Osobně nejdřív hledám ohlasy uživatelů a podle nich se rozhodnu, jestli stahovat a zkoušet. Vyvaruji se tak často zbytečným problémům s padáním hry apod. V rozbalené složce si najdeš nejdůležitější soubor, texťák readme nebo podobně. Tam jsou instrukce k instalaci a potřebný dodatečný software který mod pro chod potřebuje. Třeba EPM chce aktuální MS net framework, visual c+ + , asiloader, net script Hook a tuším XLiveLess, neboYAASIL.(ještě mám pokračovat???) To jsou všechno věci, bez kterých to prostě nejede a i tak je to fuška rozchodit. Jestli umíš "po amerycky", tak mně osobně dost pomohly stránky Kottonchopshop.com kde jsou návody, jak na EPM mod. Nejsem moc příznivec tun modů, moc to nepřeháním. Nejradši jsem měl EPM a speedometer (tachometr), A úpravy vlastností aut, ale ty jsem si dělal sám podle sebe. Takové ty "zlepšovače grafiky" jsem nesnášel, protože to co s vizuální stránkou hry provedly se dalo nazvat čímkoliv, jen ne zlepšením grafiky.

zoro
Level 3
Level 3
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 16. led 2014 21:15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od zoro » úte 21. led 2014 19:56:22

Uff. No hezky si to na mě vybalil. Takže na ty stránky, tam stáhnout program pro podporu módu ten EPN a pak zkoušet.

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od GROO » úte 21. led 2014 20:46:32

Jo, tak to nevim, ale odkaz tam bude, je to forum zaměřené na ten mod (aspoň tak si to pamatuju). Tam jsou rady co a jak a bude tam i seznam co mod vyžaduje. Nejlepší bude opsat a stáhnout přes google. Na těch stránkách jsem zjistil, jak vlastně EPM nainstalovat a jak na případné problémy. Naposledy jsem něco měnil tak před rokem, takže to EPM z hlavy nedám, ale pamatuju si, že ve hře jsi musel najít auto co jsi vložil přes SparkIV (a má EPM, protože většina aut ho nemá, bývá to u něj napsaný), nasednout a zmáčknout nějakou klávesu (už z hlavy nevím jakou, ale mám pocit že něco u numerické klávesnice) a v rohu obrazovky se objevilo číslo. To jsi musel opsat a vypnout hru. Pak v databázi aut která je součástí modu se musí zapsat to číslo a za něj vložit údaje z readme toho staženého auta(některá auta tam už byla, chce to vyzkoušet). Pak vše uložit a znova spustit hru. Pokud vše bylo správně, autu se stahovala střecha, naklápěly spoilery atd. A dalo se to přepnout na automat/manuál. Takže jsi buď ovládal pohyb klávesama, nebo to dělala hra sama, takže při dešti se sama natáhla střecha, nebo v určité rychlosti vysunuly spoilery, nebo v noci vyjela světla. Docela efektní. Pro mne nej mod.

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od GROO » úte 21. led 2014 21:03:20

http://kotschopshop.com/topic/3807123/1/ Tady o to píšou a je tam i videotutorial.

zoro
Level 3
Level 3
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 16. led 2014 21:15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od zoro » stř 22. led 2014 9:15:28

Snažíš se mi pomoci, to moc oceňuji, ale já to vzdávám. Ta hra mi začla dělat úplnou paseku s počítačem. Sám se restartuje a to během hodiny 5x. S kamarádem jsem včera řešil tento problém přes vzdálený přístup, takže se na to díval. Kontrola nastavení karty, teplotu a nepřišel na nic. Ta hra se začla těžce sekat, tak jsme změnili rozlišení a nepomáhá vůbec nic. Já nevím, jestli ta karta je na to slabá. Mám Asus gtx470 Nvidia. Nevím, jestli to všechno neodinstalovat i s tím sparkem a těma dalšíma dvěma pro ASI. A celé znova to udělat nebo ten počítač vzít a nechat zkontrolovat u profíka. Nevím. Jo a ještě navíc včera mi to začlo ukazovat error. Všechno špatně. Když už jsem se začal pomalu do toho dostávat, no tak přijde tohle. To je za trest. Co poradíš teď?

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od GROO » stř 22. led 2014 11:50:46

Spíš bych zkusil projet pc nějakým diagnostickým programem. Kdysi jsem používal HWDiag, ale budou i jiné, novější. Záleží, jestli zlobí i jiné hry, nebo jen GTA. Ale tahle grafická karta by měla hru zvládat na střední nastavení v pohodě. Pokud zlobí jen GTA, tak ji přeinstaluj, ani nespočítám, kolikrát jsem ji zbořil já. GTAIV je dost nevyladěná, ale že by odkouřilo kompa, tomu moc nevěřím. Pokud zlobí všechny hry, pak to hrou nebude a zkusil bych pro začátek aktualizovat ovladače. Měl jsem grafiku 6 dnů po záruce, když mi klekla, kolega měl stejnou a klekla 20 dnů po záruce, od té doby nemám rád firmu Gainward...

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od GROO » stř 22. led 2014 11:58:30

K tomu erroru, jako chybu systému, nebo chybu hry? Jestli hry, tak tu chybu zadej do google, najde ti to co se stalo. Ta moje odkouřená grafika hlásila teploty normální, ventilátor jel na cca 60% prostě běžný provoz a najednou začala škubat, někdy se rozpadl obraz na barevné pixely a pak se restartnul komp a po najetí to hlásilo neočekávanou situaci a systém musel být ukončen...

zoro
Level 3
Level 3
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 16. led 2014 21:15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od zoro » stř 22. led 2014 14:36:57

Tak já mám tady PC Probe II. Chladič jede na 70%, ale teplota kde má být +12, ukazuje 11,7. Jiné hry šlapou v normálu, takže to bude tím GTA. Nechal jsem to nastavit na XP Service Pack 3 s rozlišením 1280x720 a prostě nejde to. Já nevím, jestli není problém, že na disku píše operační systém 64 bit a můj comp má 32 bit. U toho erroru psalo nějaké číslo, ale nestihl jsem to napsat, protože se hned počítač vypl. A pro rozbalování zipu mám program 7zip. Není nějaký lepší?? Zkusil jsem tu češtinu a ta v menu hry není vůbec v nabídce. Tu Škodu chci odstranit, ale furt se tam drží. No já to zkusím celé znova a uvidíme.

zoro
Level 3
Level 3
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 16. led 2014 21:15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od zoro » stř 22. led 2014 14:44:47

Jo a ještě něco. Mě se ta hra špatně ovládá přes klávesnici, jsem zvyklý přes joypad, tak jsem koupil nějaký Genius MaxFire Grandias 12, kde mi řekli v prodejně, že by měl fungovat, ale chyba lávky. Absolutně se nepojí s tou hrou. Jedině zbývá ho vrátit a koupit Xbox pro Windows. Ale bude fungovat i na ostatní hry??

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: SparkIV

Příspěvek od GROO » stř 22. led 2014 16:41:43

Tak to bude zřejmě nabořená hra, to se stává při modování, tak zkus přeinstalovat. Ale než to uděláš, spusť hru a dej new game. Párkrát se mi stalo, že mi modovámí nabořilo poslední save a ten pak zlobil a padala hra. Pokud by to chodilo, tak vrať přes Spark původní auto, (jestli jsi ho teda zazálohoval) a smaž poslední save (nebo přepiš novým) a máš klid. Já radši ukládám všechny hry postupně na 3 pozice, pokud teda jdou. Mám pak možnost, vrátit se o kousek zpět. S joypadem ti moc neporadím, poslední jsem měl u PS2, na pc hraju klasiku myš-klávesnice. Zkus zadat název joypadu a za to GTAIV do google. Někde na netu bude zmínka co a jak. Jestli je kompatibilní a nebo ne, případně jak nastavit...

Odpovědět