GTA 5 je lepší než GTA 4?

Fórum věnované GTA V.
cortezzzCZ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 8
Registrován: ned 03. kvě 2015 13:19:02
Kontaktovat uživatele:

GTA 5 je lepší než GTA 4?

Příspěvek od cortezzzCZ » pon 04. kvě 2015 9:04:53

Zdravím,

hrozně jsem se na GTA 5 těšil, ale musím se přiznat, že si teď (ca. 50 % single playeru + pár hodin v online) nejsem jist, zda to nemá několik velice závažných chybek.

Přijde Vám to opravdu lepší než 4ka? Např.:

1) single player je zmatený.

Příběh byl vždy velice zásadní u GTA, ale tady nedává moc smysl. Přeskakováním mezi postavama člověk ztrácí "identifikaci" s hrdinou.. To by ani tak nevadilo, kdyby příběh dával smysl - ale hlavní hrdinové GTA, bohatí mafiáni, dělají "jen tak" pro FBI? Jen tak se chce jeden z nich stát movie producerem? Příběh mi prostě přijde nějaký divný.

2) bonus peníze zniíčí hru

"Díky ROckstar", že jsem dostal spoustu peněz do začátku za předobjednání. Fuj.. takže, chudý černoch, který žije v ghettu a chce se dostat nahoru, má ze začátku na kontě 700.000 $? Ta hra je kv;li tomu o ničem. Na začátku hry jsem si nakoupil auta, zbraně, abych se těch prachů zbavil.. ale zatím jsem ani jednou nebyl v Amu Nation a to už mám půl hry za sebou!

3) hra je šíleně jednoduchá

S bodem 2 souvisí, že hra je hrozně jednoduchá. Mise se dají udělat bez problémů - tuhle jsem se třeba v jedné zasekl, ve střílecí scéně, kde ovládám tři hráče najednou.. Trevor měl oddělat snipery na střeše, ale protože jsem je snad 20 minut nemohl na té střeše najít, vše to trvalo.. za těch 20 minut však všicchni v klidu přežili, ostatní dva hrdinové jen tak stříleli po policajtech, vše v klidu a žádný stres. Už jsme zapnul "Free-aim", aby to bylo těžší, tak uvidíme.

4) město často nefunční, horší než ve 4

Třeba - jedu autem, do někoho narazím - ten člověk ani nevyleze z auta, občas ani nic neřekne a jede dál.

Pořád jsou všude samé červené - všichni ostatní řidiči se chovají jak mají, takže hlavní hrdina je vlastně jediný, který musí neustále jezdit na čevenou.. přijde mi to šíleně nerealistické, protože ho za to ani nikdo netrestá.

Atd atd - celé město je vlastně "mrtvá" kulisa, která se snaží tvářit velmi živě, ale nedaří se jí to.


Jaký je Váš názor? Jsem mimo, nebo to vidíte také?

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 je lepší než GTA 4?

Příspěvek od GROO » pon 04. kvě 2015 9:38:11

cortezzzCZ píše:Zdravím,
Jsem mimo, nebo to vidíte také?

Jseš, kup si originál! :lol:

cortezzzCZ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 8
Registrován: ned 03. kvě 2015 13:19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 je lepší než GTA 4?

Příspěvek od cortezzzCZ » pon 04. kvě 2015 9:47:12

originál samozřejmě mám

Chesse_cz
Level 20
Level 20
Příspěvky: 257
Registrován: stř 18. pro 2013 21:08:46
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 je lepší než GTA 4?

Příspěvek od Chesse_cz » pon 04. kvě 2015 10:36:02

1) By ti daval smysl po dohrani hry a sledovani konverzaci (pokud tedy umis anglicky), takze ne nedelaj jen tak pro FBI ma to svuj duvod, ale ten ti spoilerovat nebudu.

2) maximalne znici online na zacatku, ale v singlu me to fakt netrapilo, stejne nemusis nic kupovat (az na budovy co ti vydelavaj penize) a stejne pokud si zrucny, tak pres akcie muzes vydelat az 2 biliony, takze to bych neresil.... penize maj vahu az v Online kde platis za vse ;)

3) Silene jednoducha neni, kdyz chces plnit mise na zlatou medaily, pokud se spokojis s bronzovou tak to je tvuj minus.
Pises o free aim takze asi hrajes na konzoli nebo ze by PC verze mela asistovane mireni? Kazdopadne me vic vyhovovalo asistovane na konzoli a pribeh jsem dohral za 2 mesice!!! Coz mi u GTA 4 tak dlouho netrvalo.

4) A me zase prijde, ze je to mesto zivejsi. Kdyz do nekoho narazim, tak vetsinou umre, ale i vyleze z auta a chce me zmlatit nebo do me boura se svym autem. Na cervenou jezdi a casto, navic v americe je nejaky pravidlo, ze na cervenou muzes jet doprava cehoz hodne vyuzivaj. Hodne jsem videl jak NPC na krizovatce bouraj, policajti je nahani nebo maj mezi sebou prestelku. Kdyz nekoho vytroubis tak te vyfakuje atd. Takze za me je to o dost zivejsi mesto nez Liberty City, kde sem travil tak 2-3 roky ;). Mrtva kulisa mesta vypada jinak, koukni se na Just Cause nebo Saints Row....

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 je lepší než GTA 4?

Příspěvek od GROO » pon 04. kvě 2015 11:14:54

Lidi z jiných témat taky a nafrkal jsi to kdekam. Warez tu ignorujeme a posíláme do pryč, ale i lidi s originálem mají problémy s hrou. Tady se spíš snažíme poradit, než prudit, sice nás tu radí málo, ale aspoň někdo... ;)
Jinak k tomu tvému příspěvku.
1) Příběh mi nepřijde zmatený, spíš rozvětvený. Michael má závazky vůči FIB, je to daň za novou identitu kterou dostal.
2) Nikdo tě nenutí bonusové peníze utrácet, já na ně v SP ještě nesáhl, v Online ano, koupil jsem si apartman za 500000$ a na Heistech jsem vydělal skoro dva miliony. Do Heistů jsem nemovitost nepotřeboval, s kamarády jsem hrál jejich Heisty, to jde hned od začátku...
3) Já ani na vteřinu nezauvažoval že bych neměl "free aim", neznám nikoho, kdo na PC hraje s asistencí. Hra ti může připadat lehká, jsou různí hráči a vysoká obtížnost by těm slabším znemožnila hrát, protože by byla nad jejich síly. Pokud ti připadá lehká, hraj vše na gold, to je trochu výzva. (Z mého pohledu je většina dnešních her přílIš lehká, takový nextgen Tomb Raider je v mých očích trapný interaktivní film, ale chápu proč to tak je)
4) No, nevím, já když do někoho drcnu, tak většinou nadává jako špaček, často i vyleze z auta a jde se poprat, jiný zase vyleze z auta a s rukama nad hlavou prchá pryč. Na červenou jezdím často, ale občas chytám i zelenou, myslím, že to je ůmyslně. Zkusil jsem jet pomalu "předpisově" a většinou jsem chytal zelenou, ale když to kulíš co to dá, tak se nediv, že je všude červená. V rámci hratelnosti bych řekl, že to docela funguje. Trestat za rychlou jízdu nelze, vždyť by tě kasírovali na každém kroku...

Mně spíš vadí, že prorazím plot, za ním úplně stejný a o ten se rozmáznu. Že ani kamionem nepřerazím strom, že narazím do auta a moje auto udělá stojku a NPC auto se ani nehne, ale v globálu je GTA V na 100% lepší než GTA IV

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 je lepší než GTA 4?

Příspěvek od GROO » pon 04. kvě 2015 11:30:00

Chesse_cz, neřekl bych to líp, neuvažuješ o PC verzi? Rozumných lidí není nikdy dost a s tebou bych docela rád zahrál. Hraju s Homelesem8 (a dvěma dalšíma) a je docela sranda, chechtáme se každou chvíli...

Norjed
Level 1
Level 1
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20. dub 2015 10:57:29
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 je lepší než GTA 4?

Příspěvek od Norjed » pon 04. kvě 2015 11:56:04

O 100% lepsi, nez GTA IV.

Ber to s rezervou.. GTAV je hlavne "komedie" a zabava. I kdyz hra ma par vaznych momentu (pokud se tedy zarezes do pribehu), tak vse ostatni je sranda.

Moznosti Online jsou take nekonecny, pokud mas kamose se kteryma si zahrajes, tak se nasmejes, jako u malo ceho.

Za mne jedna z nejlepsich her, co jsem mel kdy v ruce.. po vsech strankach, nenechal jsem se nijak moc ovlivnit nazorem okoli a udelal si vlastni.

Nicmene neprijde mi fer ona skupina lidi, ktera GTA V hodnoti "0", je to nesmysl a v 90% je to clovek, ktery to ani nehral.

cortezzzCZ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 8
Registrován: ned 03. kvě 2015 13:19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 je lepší než GTA 4?

Příspěvek od cortezzzCZ » pon 04. kvě 2015 12:11:07

hodnocení 0 je totální nesmysl, s tím souhlasím.

hraju na pc, ale hraju nakonec s x-box controlerem, hlavně kvůli analogovému řízení.

btw, můžete si mě přidat, rád někdy online zahraju: ctothezCZ

Uživatelský avatar
GROO
Level 42
Level 42
Příspěvky: 1531
Registrován: úte 24. zář 2013 6:58:47
Bydliště: Stálé...
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 je lepší než GTA 4?

Příspěvek od GROO » pon 04. kvě 2015 12:36:36

Norjed píše:O 100% lepsi, nez GTA IV.

Ber to s rezervou.. GTAV je hlavne "komedie" a zabava.

Neber to jako hodnocení, ale jako že se u GTA V o 100% víc bavím. GTA IV mi přišla proti tomu neskutečně suchá, až sterilní, měl jsem problém čtyřku dohrát, neskutečně mne nudila...
O hodnocení 0 se dá říci jen jedno. Provokace trotlů...

Chesse_cz
Level 20
Level 20
Příspěvky: 257
Registrován: stř 18. pro 2013 21:08:46
Kontaktovat uživatele:

Re: GTA 5 je lepší než GTA 4?

Příspěvek od Chesse_cz » pon 04. kvě 2015 14:59:25

GROO kdybych přemýšlel o PC verzi, tak bych musel pořizovat nový PC a to se mi nevyplatí, navíc jsem si na PS4 zvykl a baví mě to tam víc než na PC, hlavně kvůli jedný věci ke který dam příklad - Řekl jsem si, že si nainstaluju hru ze steamu kterou rozjedu, ok pohoda, jenže hra nejde zapnout, takže hodinové aktualizace všeho až nakonec pomohl nějaký program z netu co mi nešel nainstalovat z origo. Takže jsem se ke hraní dostal až za nějaký 3 hodinky po dokončení všeho :D a stejně mi to na max detaily nejde. u PS4 mam vše na max co to povolí a jen to hodim do konzole a hraju což mě vyhovuje + znam tam víc lidí jak na PC a jde mi i lépe střílet :D (gamepad k PC nepoužívám, to je jak klávesnice ke konzoli)

Odpovědět