Diskuze o portu GTAV na PC/Vaše PC specifikace

Fórum věnované GTA V.
Bartolomej10
Level 1
Level 1
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15. dub 2015 8:49:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o portu GTAV na PC/Vaše PC specifikace

Příspěvek od Bartolomej10 » stř 15. dub 2015 9:05:32

Zdravím, tak včera než jsem dostal celé GTA do pc tak to trvalo od 15h do 20h :-D (instalace 2h a pak už jen nekonečné stahování patche ze zasekaných serveru )


Moje PC

zákl.deska:MSI Z87-G45 Gaming
procesor: Intel Core i5-4670K
paměť : CRUCIAL 2x4GB DDR3 1600MHz CL9, Ballistix Sport
chlazení: Noctua NH-D14
mechanika:Samsung SH-S223Q, černá, bulk
harddisk: WD Caviar Blue WD10EZEX
SSD: Kingston HyperX 3K, SATA III - 120GB
graf.karta: AMD MSI R7970 Lightning BE 3GB DDR5
pc skříň: CoolerMaster HAF XM 922
zdroj: SEASONIC M12II-620 - 620W




Rozlišení Full HD, nastavení grafiky vše na ultra co šlo, co nešlo tam samozřejmě High, 2x vyhlazování. Vsync OFF. - - Jak je advanced option na stíny tak to je taky na max........při tomto nastavení mám průměrně 50fps za vterinu. tak jsem pak stáhl Shadery z Ultra na High a particle z Ultra na Hight a jsem stabilně na 70-80 fps za vteřinu a vypadá to furt stejně....takže sečteno podtrženo téměř vše na maximum.


Hra vypadá úžasně, grafika je exclusivní, doporučuji těm, co nemají tak silné železo aby si stáhly ty shadery, stíny apodobně aby měli rezervu na vyhlazování hran ptz pak to vypadá o mnohem ještě lépe. Stíny, odrazy apod. je vše tak hezky zpracovaný, západ slunce a hlavně co mi vyrazilo dech bylo detailnost prostředí. Dokonce když rozkopnete koš, tak na odpadcích si přečtete, co to je za značku!!! ( já vím, prkotina ale poukazuji na detailnost) . . . . někomu padal framerate přirychlé jízdě městem, to mě se neděje,.....pokles FPS jsem zažil, když jsem odstřelil auta a začalo to bouchat, hořet a doutnat, to pak jde framerate o 20fps dolů a více. Doporučuji si počkat na západ slunce, to je teda grafické labůžo.


Nebudu to prodlužovat, po tom, co jsem si pohrál s nastavením jedu stabilně 80fps za vteřinu. Hra jede velmi stabilně, nepadá, žádné grafické excesy apodobně. Hru jsem samozřejmě nedohrál ale pokud bych mohl, tak dám hodnocení 11z 10 :D




Snad vám to taky šlape dobře.

Peace

Hotaa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 16. dub 2015 17:17:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o portu GTAV na PC/Vaše PC specifikace

Příspěvek od Hotaa » čtv 16. dub 2015 17:20:26

Zdravím chci se zeptat jestli mi půjde GTA V na mém NTB

Specifikace:
Procesor: Intel Core i7 - 3610QM 3,20GHz
Grafická karta: nVidia GeForce GT 630M
RAM: 8GB

Uživatelský avatar
Rainmaker
Level 11
Level 11
Příspěvky: 107
Registrován: úte 17. zář 2013 14:51:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze o portu GTAV na PC/Vaše PC specifikace

Příspěvek od Rainmaker » sob 25. črc 2015 14:54:46

Jak se hra hraje na low-end notebooku?

Tak jen bych rád poznamenal, že jsem si po 3 měsících od vydání hru koupil (krabicovka za 1150 Kč) a notebook si na ní trochu láme zuby, ale dá se to dobře hrát s přivřením obou očí.

Notebook
Win 8.1 Home
CPU Pentium Dual 2020M - 2,4 Ghz (2mB cache level 3)
GPU 8750M - 2gB vlastní paměti
8 GB 1666Mhz RAM (nebo kolik Mhz to je...)
5400 otáček normal disk
Obrazovka 1366x768


Co bych mohl mít, kdyby ...
Můžu mít i High textury a FXAA a plné rozlišení a slušnou dohlednost a hra je schopná jet 30+ FPS, ale procesor to nezvládá, většinu času jede na 100% na obě jádra a výrazně mi "doskakují" textury po ujetí pár bloků autem (jako že třeba až 10 vteřin čekám na načtení všech textur v okolí, když ujedu pořádný kus) = texture pop-in efekt. Na vesnici je to ale v pohodě - je to jen ve městě, kde je hodně objektů a různých textur.

Co reálně musím mít ...
Takže ve výsledku hraju na nejnižší textury, FPS mám zamklé na 30 FPS pomocí Half vertical sync, všechno na nejnižší, vyplé stíny, nejdelší vykreslovací vzdálnost (kvůli tomu aby mi TOLIK nedoskakovaly textury - nemám zaplé extra dlouhé vykreslování v advanced, to už CPU nedává) a rozlišení na 1280x720 bez FXAA.
-> Takto jsem schopen hrát poměrně plynule na 30 FPS (20-25 chvilkově a skokově jen v opravdu nejvíce vypjatých situacích a třeba jen než doskočí textury) a jen pokud jedu hodně rychle centrem tak občas zpomalím, aby se mi (poměrně rychle) načetly textury domů nebo silnice. Mise jsou zatím hratelné, občas je to trochu pomalejší úplně v centru, ale dá se.
->Vesnice je úplně paráda a klidně zapínám FXAA a 1366x768, což mi zlepšuje požitek ze hry alespoň někdy.

Výsledek mého nastavení:
-> Grafika se většínu času poflakuje na 40%, občas vyleze někam na 70%, využívám max 1GB grafický paměti
-> Obě jádra procesoru jedou 90-100%, notebook ale neleze s teplotou myslím nad 70 .. prostě se myslím nepeče
-> RAM celkově leze až k číslu kolem 6GB po delší době hraní (celkově lehce nad 7GB celý systém)
-> Zážitek 90% kvůli trochu horší kvalitě a občasnému poposekávání při načítání textur a taky nemůžu mít tolik živý a plný město, ale já jsem spokojen! Hodně muziky za málo peněz.

Celkově tedy doporučuji spíše čtyřjádra nebo nejhůř nějaký echt počítačový (ne notebookový) silný dvoujádra.
I have generously decided to allow you to speak to me - Garfield
Obrázek

Odpovědět